فواید دزدگیر از جلوگیری سرقت لحظه ای!

اولین مورد مستند دزدگیر جدید 1401 در سال 1896 بود، تنها یک دهه پس از معرفی خودروهای گازسوز از آن دوران اولیه تا امروز، خودروها یک هدف طبیعی برای سارقان بوده اند: آنها با ارزش هستند، فروش مجدد آنها نسبتا آسان است و یک سیستم فرار داخلی دارند برخی از مطالعات ادعا می کنند که تنها در ایالات متحده هر 20 ثانیه یک ماشین شکسته می شود.

با توجه به این آمار شگفت‌انگیز، جای تعجب نیست که میلیون‌ها آمریکایی در سیستم‌های هشدار گران قیمت سرمایه‌گذاری کرده‌اند امروزه به نظر می رسد هر خودروی دیگری مجهز به سنسورهای الکترونیکی پیشرفته، آژیرهای آژیر و سیستم های فعال سازی از راه دور است این خودروها دژهای با امنیت بالا روی چرخ هستند!

در این مقاله به بررسی دزدگیر ماشین می پردازیم تا بفهمیم چه کاری انجام می دهند و چگونه این کار را انجام می دهند شگفت‌انگیز است که دزدگیرهای مدرن خودرو چقدر پیچیده هستند، اما قابل توجه‌تر است که سارقان خودرو هنوز راهی برای عبور از آنها پیدا می‌کنند.

اصول اولیه
اگر می خواهید در مورد دزدگیر اتومبیل به ساده ترین شکل آن فکر کنید، چیزی نیست جز یک یا چند سنسور متصل به نوعی آژیر ساده ترین دزدگیر اماکن ارزان سیم کارتی دارای یک سوئیچ بر روی درب راننده است و سیم کشی می شود تا اگر کسی در را باز کند آژیر شروع به زاری می کند شما می توانید این دزدگیر ماشین را با یک سوئیچ، یک دو تکه سیم و یک آژیر اجرا کنید.

اکثر سیستم های دزدگیر خودروهای مدرن بسیار پیچیده تر از این هستند آنها عبارتند از:

 • مجموعه ای از حسگرها که می تواند شامل سوئیچ ها، سنسورهای فشار و آشکارسازهای حرکت باشد
 • یک آژیر، اغلب قادر به ایجاد صداهای مختلف است تا بتوانید صدایی متمایز را برای ماشین خود انتخاب کنید
 • یک گیرنده رادیویی برای کنترل بی سیم از یک جا کلیدی
 • یک باتری کمکی به طوری که زنگ هشدار می تواند حتی در صورت قطع شدن باتری اصلی کار کند
 • یک واحد کنترل کامپیوتری که همه چیز را نظارت می کند و زنگ هشدار را به صدا در می آورد – “مغز” سیستم
 • مغز در اکثر سیستم های پیشرفته در واقع یک کامپیوتر کوچک است.

وظیفه دزدگیر خودرو ماجیکار مدل 669 این است که کلیدهایی را ببندد که دستگاه‌های هشدار را فعال می‌کنند – بوق، چراغ‌های جلو یا آژیر نصب شده – زمانی که سوئیچ‌های خاصی که دستگاه‌های سنجش قدرت باز یا بسته می‌شوند سیستم‌های امنیتی عمدتاً در مورد استفاده از حسگرها و نحوه اتصال دستگاه‌های مختلف به مغز متفاوت هستند.

ویژگی‌های مغز و هشدار ممکن است به باتری اصلی خودرو متصل باشند، اما معمولاً منبع تغذیه پشتیبان نیز دارند این باتری مخفی زمانی شروع به کار می کند که کسی منبع برق اصلی را قطع کند (مثلاً با قطع کردن کابل های باتری) از آنجایی که قطع برق نشانه احتمالی یک مزاحم است، مغز را تحریک می کند تا زنگ خطر را به صدا درآورد.

در بخش‌های بعدی، انواع سنسورها را بررسی می‌ کنیم تا ببینیم چگونه کار می‌کنند و چگونه به مغز سیستم هشدار متصل می‌شوند.

 • منابع:
  1. How Burglar Alarms Work
 • تبلیغات: 
  1. جنبه های ضروری روز ماندن علوم افرادی بسیار پرمشغله
  2. ویتامین های موجود در خرما
  3. رژیم غذایی روزانه با غذاهای مغذی طبیعی تر
  4. قدیمی ترین خانه در گیلان موجب ثروتمند شدن صاحبش شد